Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Exekúcie.
admin
Administrátor fóra
Príspevky: 1048
Dátum registrácie: Sobota, 13. Mája 2017, 11:11

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Príspevok od užívateľa admin » Nedeľa, 27. Mája 2018, 11:16

Miroslava Hamranova

Moji rodicia su rozvedeny uz 14 rokov a potrebuju vyriesit majetkopravne vysporiadanie bytu ako maju postupovat aby si rozdelili byt a otec aby mne mohol darovat polovicku bytu ďakujem za odpoveď.

Zdroj: Facebook

admin
Administrátor fóra
Príspevky: 1048
Dátum registrácie: Sobota, 13. Mája 2017, 11:11

Re: Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Príspevok od užívateľa admin » Nedeľa, 27. Mája 2018, 11:17

Dana Willimova

Bsm sa vysporiadava do 3 rokov po rozvode. Ak to rodičia nespravili tak sú spoluvlastnikmi nehnuteľnosti. Každému patrí polovica

Zdroj: Facebook

admin
Administrátor fóra
Príspevky: 1048
Dátum registrácie: Sobota, 13. Mája 2017, 11:11

Re: Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Príspevok od užívateľa admin » Sobota, 4. Mája 2019, 08:32

B. Botka

Dobrý deň, pred necelým rokom som sa rozviedol a rozhodol som sa, že nechám byt ex-manželke a deťom bez nároku na nejaké vyplatenie. Napísal som darovaciu zmluvu, ex-manželka dala vklad na kataster. Teraz ale prišiel list z katastra, že sa to pozastavuje, pretože byt je v bezpodielovom sploluvlastníctve a tým pádom nemôžem jej byt darovať. Ako to vyriešiť tak, aby sme nemuseli mať súd, na ktorom by sa rozhodlo, že by prešiel byt do jej osobného vlastníctva? Ďakujem za odpovede.

Zdroj: Facebook

admin
Administrátor fóra
Príspevky: 1048
Dátum registrácie: Sobota, 13. Mája 2017, 11:11

Re: Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Príspevok od užívateľa admin » Sobota, 4. Mája 2019, 08:42

Admin

Dobry den,

Je nutne spisat dohodu o vyporiadani bezpodieloveho spoluvlastnictva pisomne medzi manzelmi.
Potom bude mozne vasu polovicu bytu previest napr. darovacou zmluvou na manzelku, deti.

Viac informacii majdete v 40/1964 Zb.OBČIANSKY ZÁKONNÍK - Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov § 143 - § 151

admin
Administrátor fóra
Príspevky: 1048
Dátum registrácie: Sobota, 13. Mája 2017, 11:11

Re: Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Príspevok od užívateľa admin » Nedeľa, 30. Júna 2019, 10:05

M. Struhar

pekny den prosim Vas viete mi povedat ci zivotne poistky na deti spadaju do majetko-pravneho vyrovnania ?

Dakujem za odpoved

Zdroj: Facebook

admin
Administrátor fóra
Príspevky: 1048
Dátum registrácie: Sobota, 13. Mája 2017, 11:11

Re: Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Príspevok od užívateľa admin » Nedeľa, 30. Júna 2019, 10:05

Admin

Nie nespadaju

admin
Administrátor fóra
Príspevky: 1048
Dátum registrácie: Sobota, 13. Mája 2017, 11:11

Re: Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Príspevok od užívateľa admin » Nedeľa, 30. Júna 2019, 10:06

A. Markovičová

Životné poistky si môže pripočítať do nákladov pri riešení výšky výživného. Určite nie do majetku, keďže je to platba v prospech dieťaťa.

Zdroj: Facebook

admin
Administrátor fóra
Príspevky: 1048
Dátum registrácie: Sobota, 13. Mája 2017, 11:11

Re: Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Príspevok od užívateľa admin » Sobota, 14. Decembra 2019, 17:51

Admin

Pod pojmom výživné sa rozumiem všetko potrebné, pokiaľ ide o stravovanie, bývanie, oblečenie a zdravotnú starostlivosť.

Výživné zahŕňa aj vzdelávanie a odbornú prípravu oprávneného na výživné, kým je maloletou osobou, a aj potom, ak sa stále vzdeláva z dôvodov, ktoré nezapríčinil sám. V prípade rozpadu manželstva, počas procesu rozluky alebo rozvodu možno uplatňovať nárok na výživné pre deti žijúce v domácnosti osoby, ktorá nie je finančne samostatná.

admin
Administrátor fóra
Príspevky: 1048
Dátum registrácie: Sobota, 13. Mája 2017, 11:11

Re: Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Príspevok od užívateľa admin » Nedeľa, 22. Novembra 2020, 17:33

L. Lubo

Dobrý deň prajem, viete niekto poradiť? Zo ženou sa rozvádzam a po rozvode bude BSM, mame dom na hypotéku cena domu pri kúpe bola 72000 e, rodiča mi dali (darovali) 10000€ zostatok hypotéky je 45000, nakoľko som do domu dal cca 40000 na prerabku (mam bločky výpis z účtu na kupovanie materiálu a t.d.)a žena neplatila žiadne výdavky dokonca ani hypotéku a stravu energie som platil ja, pár vecí čo platí deckam, stravu v škole to je cca 5e mesačne, čiže otázka znie, musím jej vyplatiť polku z domu? A, ako, sa to počíta zo znaleckého posudku alebo trznej alebo ako? Za každé info moc moc moc ďakujem,

Zdroj: Facebook

admin
Administrátor fóra
Príspevky: 1048
Dátum registrácie: Sobota, 13. Mája 2017, 11:11

Re: Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov

Príspevok od užívateľa admin » Nedeľa, 22. Novembra 2020, 17:40

Admin,

Dobry den,

Urcite vam v prvom rade odporucam najat si pravnika kedze vysporadanie bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov je komplikovaný súdny spor.
Standartne plati ze budete musiet vyplatit polovicu hodnoty nehnutelnosti manzelke. Mozete sud ziadat o znizenie tejto sumy o 10 000 eur kedze islo o dar a ten do BSM nepatri.
Na vyske hodnoty nehnutelnosti sa budete musiet dohodnut s manzelkou. Ak sa nedohodnete znalec urci hodnotu nehnutelnosti.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný